„Dzieci –wojna – pamięć”

dsc0863028 września Mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli w zorganizowanym przez Fundację „Moje wojenne dzieciństwo” spotkaniu pod tytułem: „Dzieci – wojna – pamięć”. Fundacja działa od 16 lat i jest organizatorem wielu imprez promujących pamięć o czasach wojny oraz kultywującej szczególnie wspomnienia z tego okresu.

Fundacji przyświeca zdanie wypowiedziane przez poetę i dramaturga Zbigniewa Jerzynę: „Oglądało tyle nieszczęść – polskie dziecko. I uczyło się uśmiechu – polskie dziecko.” Podczas spotkania wręczono wyróżnienia dla osób zaangażowanych w działalność Fundacji. Odbył się odczyt prof. dr Jacka Wilczura. A następnie goście mogli wysłuchać koncertu „Warszawa naszych wspomnień” w wykonaniu Ewy Makowskiej, przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza.

Nasi Mieszkańcy byli szczerze poruszeni; nie jeden miał łzy w oczach. Po tej serii wzruszeń zaserwowano nam pyszne ciasto. Śledzimy działalność naszych nowych przyjaciół z Fundacji i w miarę możliwości i sił uczestniczyć w organizowanych przez nią spotkaniach.