WERNISAŻ MALARSTWA MIESZKAŃCÓW NASZEGO DOMU

23 Maja w zaprzyjaźnionej z nami Tyflogalerii odbył się Wernisaż Wystawy Malarstwa naszych Mieszkańców. Wystawa prac naszych Mieszkańców to kolejna okazja zaprezentowania działalności naszego Domu w środowisku lokalnym.

Mieszkańcy naszego Domu starają się wypełnić czas inspiracją i sztuką. Rozwijają swoje zainteresowania i pasje a my im w tym pomagamy. Pan Mariusz Janek maluje mocnymi kolorami, głównie w formie brył geometrycznych i plam o mocnych barwach. Drugim zaprezentowanym na wystawie artystą był nasz zmarły Mieszkaniec Pan Wiesław Marciniak. Malował akrylami na płótnie, niezwykle wrażliwą i delikatną kreską, wykorzystując często grę kolorów. Przybyłych licznie na wernisaż gości powitała Dyrektor naszego domu – Pani Małgorzata Druś.

Był toast, był poczęstunek, były dwa koncerty fortepianowe (p. Ewy Magiera-Porębskiej, Dobrochny Lejnert) a także recital gitarowy Pana Krzysztofa Pietruchy. Oglądanie wystawy umilała muzyka klasyczna. Wśród zaproszonych gości byli nasi przyjaciele z Domów Pomocy „Pod Brzozami”, „Solec”, „Bachus” i „Chemik”, dzieci  z Zespołu Szkół Specjalnych nr 98, nasi przyjaciele z Fundacji „Hej koniku”, Prezes Fundacji „Moje wojenne dzieciństwo” – p. Eulalia Rudak, Zespół „Bell canto”, „Echo” i „Sonorki”. Obrazy naszych Mieszkańców są zawieszane w świetlicy, w holu, na korytarzach i w pokojach Mieszkańców. Wypożyczamy je także na różne wystawy, takie jak ta w Tyflogalerii.

W obrazach są pasje, uczucia, wrażenia. Ta wystawa to niezwykle ciekawa wędrówka w świat malarskich pasji Mieszkańców DPS.

Zapraszamy do galerii